Upadłość konsumencka

c399992c-ed2b-423a-850e-d22c2be3a1ac
Słyszy się różne –  prawdziwe i nieprawdziwe – opowieści na temat upadłości konsumenckiej. Czasem, pewnie są to pogłoski rozsiewane przez firmy windykacyjne i innych egzekutorów długów, straszy się dłużników, że jest to najgorsze poniżenie człowieka, któremu do końca życia syndyk zabierze każdą zarobioną złotówkę. To są bzdury, proszę Państwa!>

Sukces to umiejętność przechodzenia od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu Winston Churchill (1874-1965)

Upadłość konsumencka, dzięki ustawie, która weszła w życie od 1 stycznia 2015 roku to możliwość uwolnienia się od długów.  W wielu przypadkach, a szczególnie, kiedy dłużnik nie posiada majątku, ogłoszenie upadłości to same plusy. Co wcale nie znaczy, że proces jest sam w sobie bardzo przyjemny.

Drugi mit, który często „chodzi” po rynku, że jak kogoś nie stać na spłatę długów to sobie złoży do sądu wniosek o upadłość i może mieć wszystko w nosie. Także jest to to wierutna bzdura.

Sądy są coraz bardziej wymagające w stosunku do osób wnioskujących o upadłość konsumencką, spora część tychże wniosków jest odrzucana. Są to albo braki formalne, albo nieścisłości w zeznaniach i dokumentach, albo też „samobój”, czyli wskazanie we wniosku dowodów, że niewypłacalność dłużnika nastąpiła w wyniku jego rażącego niedbalstwa.

Aby dobrze przygotować wniosek o upadłość konsumencką, potrzeba porządnej wiedzy i wiele pracy. I  w tym się właśnie specjalizujemy według stanu na dzień 30 czerwca 2016 roku na 60 wniosków o upadłość, które przygotowaliśmy naszym klientom, z czego 59  zakończyło się ogłoszeniem upadłości.

 


Zapoznaj się z naszą ofertą:

Pomoc w problemach finansowych (oddłużenia, restrukturyzacja)
Upadłość konsumencka
Pomoc dla frankowiczów
Znikające długi
Fundacja Praw Dłużnika „Dłużnik też Człowiek”
Kredyty hipoteczne