Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Jak uwolnić się od długów?

Jak uwolnić się od długów?

Poznaj nasze usługi

  • Ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku, nasi parlamentarzyści zalegalizowali w Polsce lichwę.

    W krótkim okresie po wejściu w życie tej ustawy, w naszym kraju pojawiły się liczne „firmy pożyczkowe”, oparte na szemranym kapitale z różnych stron świata, oferujące swoje produkty z kosztami na poziomie nawet 30 proc. miesięcznie.

    Obecnie pewnie już w setkach tysięcy można liczyć wśród naszych rodaków ofiary pożyczek-chwilówek. A przecież w pętlę zadłużenia można wpaść dość łatwo także z powodu zbyt liberalnej polityki banków, w zakresie udzielania niezabezpieczonych pożyczek konsumpcyjnych.

    Znaczące przekredytowanie może uniemożliwić danej osobie skuteczne ubieganie się o ratunek w postaci upadłości konsumenckiej. Również i w takich przypadkach, zazwyczaj, jesteśmy w stanie skutecznie pomóc „seryjnemu” pożyczkobiorcy. Szczególnie ma to miejsce w sytuacji, kiedy nie doszło jeszcze do skutecznie prowadzonej egzekucji komorniczej wobec danej osoby. Im szybciej zapętlony dłużnik, zdecyduje się na szukanie ratunku – tym ma większe szanse na efektywną pomoc z naszej strony.

  • Przez długi czas frankowicze szukali sprawiedliwości w sądach, lub też liczyli na wprowadzenie systemowego rozwiązania, które rozwiąże skutecznie ich problemy. Od lutego 2017 roku wiadome jest, że na żadną pomoc ze strony rządu frankowicze liczyć nie mogą.

    Liczne doświadczenia z procesów sądowych, pokazują, iż wygrana frankowicza z bankiem w takiej walce jest mocno niepewna; choćby ze względu na tak często występującą przypadkowość wyroków ferowanych przez polskie sądy.

    Frankowiczom oferujemy zupełnie inne formy pomocy, które pozwalają niemal w każdym przypadku osiągnąć pozytywne rozstrzygnięcie sporu na tle umowy kredytowej. Mowa tu przede wszystkim o wyniku finansowym takich działań, które to zawsze zakładają najgorszy scenariusz: czyli, także w sytuacji, kiedy ewentualny spór w sądzie zakończy się przegraną frankowicza.

    Opracowany plan działania dla naszych klientów – frankowiczów, obejmuje nie tylko bardzo dobre przygotowanie się do postępowania sądowego, ale także wykonanie w odpowiednim czasie wielu działań, które zabezpieczą kredytobiorcę przed skutkami przegranej w sądzie.

    Naszą strategią walki w takich sprawach jest: albo wygrana na skutek błędu wroga (czyli: banku), albo wymuszenie na kredytodawcy zawarcia ugody na warunkach korzystnych dla frankowicza.

  • Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w większości przypadków przypomina sport ekstremalny. Na śmiałków, tj. rodzimych przedsiębiorców, czyha tak wiele pułapek, iż mało komu udaje się nie wpaść w okresowe, lub trwałe problemy finansowe.

    W przypadku utraty bieżącej płynności finansowej, nie zalecamy działania na zasadzie „gaszenia pożarów”. Zdecydowanie wówczas radzimy przeprowadzenie pełnej analizy sytuacji wraz z ustaleniem planu działania, często zakrojonego na kilka lat.

    Zadłużonym przedsiębiorcom pomagamy zarówno w tworzeniu odpowiedniej strategii na okres krótko- i długoterminowy, jak również w skutecznym przeprowadzeniu opracowanego z naszym udziałem planu działania.

  • Od początku 2015 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mają szansę na uwolnienie się od wszelkich zobowiązań - tj. nie tylko związanych z długami wobec banków i firm pożyczkowych - na drodze upadłości konsumenckiej.

    Nie oznacza to jednak, że ta forma uwolnienia się od długów może być w każdym przypadku skutecznie zastosowana, poza tym – nie zawsze będzie to działanie opłacalne dla dłużnika.

    Tematem upadłości konsumenckiej zajmujemy się od dnia wejścia w życie obowiązującej ustawy. Pierwsze nasze analizy w tym względzie, czyli ocena szans na ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez daną osobę, a także opinia na temat skutków finansowych (tj. czy są w danym przypadku lepsze rozwiązania) dokonujemy w pełni nieodpłatnie.

  • Najtrudniejsze i najbardziej groźne w skutkach spory z bankami dotyczą realizacji umowy kredytowej. Bardzo rzadko w tego typu sytuacjach bank chce iść na ustępstwa, czy też uznać racje kredytobiorcy.

    Są to bardzo różne sytuacje, czasem chodzi tylko o uratowanie określonej kwoty (np. niesłusznie naliczona prowizja), ale czasem brak porozumienia z bankiem oznaczać może bankructwo kredytobiorcy. Przykładowo: może być to odmowa restrukturyzacji kredytu udzielonego przedsiębiorcy i zmuszenie dłużnika do natychmiastowej spłaty całości zadłużenia.

    Wiele takich spraw da się rozwiązać, lub co najmniej – przygotować kredytobiorcę do kilkuletniego sporu z bankiem. Tak, aby finalnie dłużnik nie został zniszczony przez kredytodawcę. A tak może się stać, jeśli dłużnik nie będzie umiał odpowiednio się bronić przed – często bezprawnym – działaniem banku.

    Zwykle są to sprawy trudne i trwające nawet do kilku lat. Po wstępnej analizie przedstawiamy klientowi naszą opinię na temat szans na skuteczne rozwiązanie, oraz do jakiego celu możemy w danej sytuacji zmierzać. W szczególności musimy uwzględnić fakt, że od kilku lat banki bardzo niechętnie podchodzą do restrukturyzacji, choćby ze względu na prowadzoną absurdalną politykę kredytową, gdzie w wyniku finansowym bank najlepiej wychodzi na … niespłacanych zobowiązaniach.

  • Podstawowym problemem mocno zadłużonej osoby jest groźba utraty majątku oraz zabieranie przez komornika dłużnikowi osiąganych przezeń dochodów.

    Działania obronne w tego typu sytuacjach wymagają fachowej wiedzy, tj. nie powinny być dokonywane w sposób przypadkowy. Zagrożeniem dla dłużnika jest bowiem zarówno skarga pauliańska (np. unieważnienie transakcji darowizny nieruchomości), jak również narażenie się na odpowiedzialność karną.

    Dlatego też, przestrzegamy zadłużone osoby przed dokonywaniem we własnym zakresie tak ważnych czynności. Sugerujemy także nie korzystanie z usług niesprawdzonych podmiotów, oferujących tego typu usługi.

    Wszelkie działania, których celem będzie zabezpieczenie majątku i przyszłych dochodów, muszą uwzględniać obowiązujące prawo – i takie właśnie usługi proponujemy naszym klientom w tym zakresie.

  • Oddłużanie nieruchomości to jedna z naszych wiodących specjalizacji. Usługę taką oferujemy przede wszystkim w sytuacji, kiedy długi na hipotece przekraczają (czasem znacząco) wartość danej nieruchomości.

    Typowym przykładem takich działań są kredyty „frankowe”, które były udzielone w okresie hossy (2007 lub 2008 rok) bez wkładu własnego, lub z niewielkim udziałem własnym kredytobiorcy.

    Zwykle jesteśmy w stanie odzyskać nieruchomość bez obciążeń po redukcji długu do 70-80 proc. rynkowej wartości zabezpieczenia; nie ma w tym przypadku znaczenia kwota zobowiązania wyliczona przez bank.

    W niektórych sytuacjach pomagamy także naszemu klientowi pozyskać środki na „odkup” nieruchomości, którą po tej transakcji, może sprzedać z odpowiednim zyskiem.

  • Wszędzie gdzie powstaje problem ze spłatą zadłużenia, lub groźba utraty nieruchomości (czy też innych składników majątku) z powodu nieuczciwych działań wierzycieli, możemy się przyjrzeć sprawie.

    Do nietypowych działań specjalistycznych, które oferujemy, możemy także zaliczyć skuteczne przedłużanie procedur związanych z ewentualną, nieuchronną prowadzoną egzekucją komorniczą. Ma to miejsce bp. w sytuacji, kiedy długu nie kwestionujemy, ale nie jesteśmy w stanie tego zobowiązania spłacać, a wierzyciel nie jest zainteresowany zawarciem stosownej ugody. Kupując czas (może to być nawet 5 lat) możemy odpowiednio się zabezpieczyć przed skutkami przyszłej egzekucji.

    Bez względu na formę danej usługi, czy też wybraną metodę działania, zawsze staramy się przestrzegać dwóch naczelnych zasad. Nasze usługi cechują się wysokim prawdopodobieństwem wygranej oraz zawsze muszą uwzględniać obowiązujące w Polsce prawo.